KOLARSTWO
SZOSOWE
KOLARSTWO
GÓRSKIE
KOLARSTWO
PRZEŁAJOWE
 
BMX
 
TRIAL
Login:
Hasło:
Zgubiłeś hasło?
Imię:
Adres e-mail:
 
www.mzkol.pl->mistrzostwa małopolski->regulamin

REGULAMIN MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI

Regulamin Mistrzostw Małopolski - 2019

Obowiązuje od dnia 14.03.2018

 

1.         Tytuły Mistrzów Małopolski w roku 2018 będą przyznawane w następujących    dyscyplinach, konkurencjach i kategoriach:

 

1.1.      Kolarstwo szosowe

Start wspólny i jazda na czas    - E, O, J, Jm, Mł, K(E+J), K(Jm+Mł), Masters ( I 30-39, Masters II 40-49 lat ), Masters III 50 i więcej lat

Kategorię K(JM+Mł) rozdziela się na KJMł i KMł w przypadku, gdy w Mistrzostwach startuje co najmniej 4 KJm i 4 KMł z Małopolski.

W przypadku braku wymaganej ilości zawodników w kategorii Masters i wyczerpane są  możliwości połączenia zawodników między kategoriami Masters, zawodnik może startować                  i być klasyfikowany w szosowych MM w kat. Elita (start wspólny i na czas). 

 

1.2.           Kolarstwo torowe

1.2.1.      1 km - J, 500 m - Jm, Mł,

1.2.2.      Sprint – J,Jm,

1.2.3.      3 km - J, 2 km - Jm, Mł

1.2.4.      Wyścig dystans.  – J, Jm,

1.2.5.      Sprint olimpijski – open, drużyna z jednego klubu

 

1.3.            Kolarstwo górskie MTB wyścig terenowy CC: E, O, J, Jm, Mł, K(E+J), KJm, Kmł, Masters I (30-39 lat) Masters II (40-49 lat), Masters III 50 i więcej lat.

W kategorii Kobiety open (Elita + Juniorki ) w kolarstwie MTB rozdziela się na Kobiety Elita i Juniorki w przypadku, gdy w Mistrzostwach startuje co najmniej 4 Juniorki i 4 Kobiety Elita z Małopolski.

 

1.4.     Kolarstwo przełajowe:

Obowiązują wszystkie postanowienia jak art. 1.3. Kolarstwo górskie MTB wyścig terenowy CC

 

1.5.     Zjazd:

DH - E, J, K, Masters

W przypadku braku wymaganej ilości zawodników w kategorii Masters, zawodnik Masters może wystartować i być sklasyfikowany w kategorii Elita.

 

1.6.     Trial:

E 20”, E 26”, Junior, Beniamin, Minime, K Open

 

2.      Przepisy ogólne.

2.1  Tytuły Mistrzów Małopolski będą przyznawane tylko wówczas, jeśli w danej          konkurencji wystartuje minimum 4 zawodników lub 3 drużyny z Małopolski.

2.2  W przypadku gdy nie ma na starcie minimalnej liczby zawodników w danej grupie wiekowej, mogą oni dołączyć do kategorii wyższej i tam rywalizować o tytuły tej kategorii pod warunkiem, że będzie tam w sumie minimum 4 zawodników. Nie jest możliwe przejście zawodników z kategorii wyższej do niższej.

2.3 Zawodnicy biorący udział w klasyfikacji Mistrzostw Małopolski muszą posiadać licencję klubu zarejestrowanego w MZKol.

2.4  Zawodnik kat. Masters może startować i być klasyfikowany w szosowych MM (start wspólny i na czas) w kat. Elita.  

2.5 Zawodnicy Masters III 50 lat i starsi w przypadku braku 4 zawodników mogą startować             i być klasyfikowani w kategorii młodszej.

KOLARSTWO SZOSOWE:: KOLARSTWO GÓRSKIE:: KOLARSTWO PRZEŁAJOWE:: BMX:: TRIAL:: KONTAKT
Powered by TCSOFT © All right reserved MZKOL ® 2021 - MAOPOLSKI ZWIZEK KOLARSKI Liczba wyswietlen: 1422995